Prodej zábavné pyrotechniky

Prodej zábavné pyrotechniky a malých zahradních ohňostrojů po telefonické domluvě.

Kategorie pyrotechniky

U pyrotechniky jde hlavně o bezpečnost. Proto se pyrotechnika dělí do několika kategorií:

Kategorie F1 – Tady najdete volně prodejnou, dětskou pyrotechniku. Jeden kus nesmí obsahovat více než 3 g pyrotechnických složí a omezená je i intenzita hluku. Sice jde o nejnižší třídu, i tak si ale můžete tuto pyrotechniku koupit až od 15 let. Do F1 kategorie můžete zařadit včelky, bouchací kuličky nebo malé fontánky.

Kategorie F2 – Zábavnou pyrotechniku s větší složí, která nepřesahuje 200 g, si můžete koupit od 18 let. Patří sem fontány, petardy, rakety, malé římské svíce, kompaktní baterie a kulové pumy (s maximálním průměrem hmoždíře 50 mm).

Kategorie F3 – Pyrotechniku kategorie F3 vám prodají od 21 let. Najdete tu velké fontány, velké římské svíce, silnější petardy, velké rakety a větší kompaktní baterie.

Kategorie F4 – Pyrotechniku kategorie F4 mohou odpalovat pouze držitelé speciálního průkazu odpalovače ohňostrojů.

Kategorie P1 a T1 – V těchto kategoriích, které jsou prodejné od 18 let najdete některé petardy, dýmovnice a třeba i oblíbené konfety.

Druhy pyrotechniky

Na trhu najdete spoustu druhů pyrotechniky, mezi kterými můžete vybírat. Samozřejmě také záleží na kategorii a věkové hranici.

Dýmovnice jsou oblíbené mezi hráči airsoftu a ve vojenství. Po zapálení vypouští dým různých barev a vy se tak třeba můžete se spoluhráči domluvit na taktice a signálech.

Kulové pumy – single shot  vytváří barevné obrazce. Podle druhu ozdobí nebe buď květiny nebo paprsky. Ohňostroj vystřeluje z moždíře do výšky až 60 m.

Ohňostrojové kompakty tvoří různý počet výmetnic, které jsou navzájem propojené. Před odpálením musíte kompaktní ohňostroj správně upevnit a stabilizovat, aby se nepřevrátil. Pak už stačí jen zapálit, a na nebi se rozzáří různobarevné efekty.

Římské svíce vystřelují světlice. Na jedno zapálení vystřelí několik ran. Vybírat si můžete nejen podle počtu ran a ráže, ale i podle efektů.

Oblíbené hlavně mezi dětmi jsou petardy a bouchací kuličky. Těmi stačí jen bouchnout o zem, a silný zvukový efekt je na světě. Svůj úspěch mají také včelky. Ty zapálíte na zemi a poté se vznesou do vzduchu, kde krouživými pohyby vytváří různé světelné efekty.

fontán proudí gejzíry jisker s různým zbarvením. Vystřelují maximálně do výšky 7 metrů, proto musíte najít ideální a bezpečné místo na volném prostranství. Parádní podívanou podtrhávají zvukové efekty.

Rakety jsou oblíbené na oslavách, večírcích i na Silvestra. Jsou přidělané na tyč, která určí směr letu a ve vzduchu pak tvoří nádherné obrazce. Mějte ale na paměti, že tyč nakonec dopadne zpět na zem.

Na co si dát při nákupu pyrotechniky pozor

Všechny výrobky obsahující pyrotechniku musí být schválené platnou legislativou. Poznáte je podle registrační značky Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva. Musí mít také uvedenou kategorii nebezpečnosti, také značku CE (Conformité Européenne) a výstražný symbol výbušnina.

Tyto značení jsou většinou součástí návodu k používání, který dále musí obsahovat název pyrotechnického výrobku, kategorii, informaci o bezpečné vzdálenosti a o možnosti použití v interiéru či exteriéru, podrobný návod (v českém jazyce nebo piktogramy) na manipulaci a odpálení, číslo schvalovacího protokolu, výrobce nebo dovozce a spotřební dobu a měl by obsahovat i návod na likvidaci selhaných výrobků. Pokud obal pyrotechnického výrobku tyto náležitosti neobsahuje, pak není schválen k prodeji! Dále obal pyrotechnického výrobku nesmí být poškozen a nesmí na povrchu vykazovat chemické reakce a změny.

 Pyrotechniku nakupujte vždy ve specializovaném obchodě, a nikdy ne ve stánku na ulici. Venkovní vlhkost totiž ovlivňuje a ohrožuje bezpečnost a funkčnost rachejtlí a ohňostrojů.

Jak skladovat pyrotechniku

Pyrotechniku chraňte před vlhkostí. Najděte suché místo s ideální teplotou v rozmezí 5–25 °C a vlhkostí, která nepřekročí 80 %. Zkontrolujte, jestli není porušený obal a že v blízkosti nejsou žádné hořlavé látky. Nezapomeňte na hasicí přístroj a v žádném případě v místnosti nekuřte a nerozdělávejte otevřený oheň.

Tel.: 608 500 032